• فارسی
  • English
  • Türkçe

بزرگ ترین مصرف کنندگان گرافن - ایران گرافن

بزرگ ترین مصرف کنندگان گرافن

بزرگ ترین مصرف کنندگان گرافن

در این بخش به مبحث بزرگ ترین مصرف کنندگان گرافن خواهیم پرداخت:

گرافن از زمان ظهور خود به دلیل خواص ویژه ای که داشته مورد توجه قرار گرفته است و کاربرد آن در حوزه های مختلف به سرعت مورد استقبال و تحقیق و بررسی قرار گرفته است. پیش بینی می شود که بازار ورق های گرافن تا سال 2030 به 1719 میلیون دلار خواهد رسید این در حالی است که بازار ورق گرافن در سال 2022، 254 میلیون دلار بوده است.یکی از عوامل اصلی که در رشد بازار ورق گرافن نقش دارد، تقاضای فزاینده آن در برنامه های گوناگون در سراسر جهان است. همچنین افزایش فعالیت های تحقیق و توسعه در بخش ورق گرافن، بازار را هدایت می کند.

image 88

محرک: افزایش فعالیت های تحقیق و توسعه

تعداد زیادی از دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت ها بر روی تحقیق و توسعه ورق گرافن تمرکز می کنند و از مصرف کنندگان گرافن است تا آن را تجاری سازی کنند و فناوری ساخت مقرون به صرفه برای ورق گرافن ایجاد کنند. تحقیق و توسعه مستمر برای ورق گرافن کارآمدتر و انعطاف پذیرتر برای کاربردهای جدید در حال انجام است. چین پیشرفت خوبی در استفاده تجاری از ورق گرافن همچنین تحقیق و توسعه دارد. علاوه بر این، چندین سازمان دولتی در حال انجام ابتکاراتی برای ارتقای پتانسیل تجاری و فناوری ورق گرافن در سطح بالایی هستند.

محدودیت ها: مشکل در تولید انبوه ورق گرافن

تولید انبوه ورق گرافن با کیفیت خوب هنوز یک عامل مانع برای همه تولید کنندگان ورق گرافن است. فرآیند تولید برای مصرف کنندگان گرافن زمان بر و همچنین هزینه بر است. از این رو، افزایش مقیاس تولید ورق گرافن و حفظ کیفیت در همان زمان برای تولید کنندگان چالش برانگیز است. در صورت بروز هرگونه نقص در شبکه کربن تک لایه گرافن در طول فرآیند ساخت، ویژگی های ورق گرافن مانند هدایت حرارتی، هدایت الکتریکی، شفافیت و نفوذپذیری تغییر می کند که کیفیت ورق گرافن را مختل می کند. این عوامل بر تولید انبوه ورق گرافن تاثیر می گذارد که منجر به هزینه تولید بالاتر می شود.

فرصت ها: افزایش تقاضا برای ورق گرافن

چین بزرگ ترین تولید کننده باتری برای وسیله نقلیه خودرویی و استفاده تجاری در جهان و یکی از بزرگترین مصرف کننندگان گرافن در بازار جهانی است. این کشور سهم قابل توجهی در تولید باتری لیتیوم یونی در سال 2021 داشت. انتظار می رود که تولید خودروهای الکتریکی در 5 سال آینده به سرعت افزایش یابد، زیرا دولت چین بر کاهش آلودگی و ارائه رایانه ها و مشوق هایی برای خودروهای الکتریکی تمرکز کرده است. افزایش تقاضا برای باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی، فرصت های بزرگی را برای تولیدکنندگان ورق گرافن در چین فراهم می کند.

چالش ها: هزینه تولید بالا

تولید ورق گرافن با تعداد لایه های کربن و کیفیت گرافن مرتبط است. گرافن تک لایه گران ترین نوع ورق گرافن است و بالاترین رتبه را در پارامترهای کیفیت دارد. تولید گرافن با روش CVD، تولید در مقیاس کوچک را امکان پذیر می کند و هزینه را افزایش می دهد.

image 89

روندهای بازار ورق گرافن

الکترونیک و مخابرات بزرگترین صنعت در بازار کاربر نهایی برای ورق گرافن و مشتقات آن است. این صنعت از گرافن برای کاربردهای مختلف از جمله صفحه نمایش لمسی نشکن، ترانزیستور، باتری های سوپرشارژ (باتری های لیتیوم یونی پیشرفته)، الکترونیک نوری، الکترونیک چاپی و جوهرهای رسانا استفاده می کند.

صنعت الکترونیک در حال پیشرفت چشمگیری است و تقاضا برای بازار مورد مطالعه به سرعت در حال رشد است. تولید تلفن های همراه، دستگاه های محاسباتی قابل حمل، سیستم های بازی و سایر دستگاه های الکترونیکی شخصی ممکن است به افزایش تقاضا برای قطعات الکترونیکی ادامه دهد که انتظار می رود تقاضا برای گرافن را افزایش دهد و جز بزرگترین مصرف کنندگان گرافن محسوب می شود.

علاوه بر این، ورق گرافن ممکن است با جایگزینی فناوری صفحه لمسی موجود، صنعت گوشی های هوشمند را مدرن کند. گرافن به طور قابل توجهی ارزان تر از مواد مورد استفاده در اکثر تلفن های هوشمند مدرن است و بسیار چابک تر است. گرافن در مقیاس تجاری در الکترونیک نوری، به‌ویژه صفحه‌نمایش‌های لمسی (برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، رایانه‌های رومیزی و تلویزیون)، نمایشگرهای کریستال مایع(LCD)  و دیودهای ساطع کننده نور آلی (OLED) استفاده می‌شود.

آلمان بزرگترین صنعت الکترونیک در اروپا را دارد. بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان برق و الکترونیک آلمان، در دسامبر 2021، فروش صنعت برق و دیجیتال در آلمان 21.03 میلیارد دلار بود که نرخ رشد 8.5 درصدی را نسبت به دسامبر 2020 ثبت کرد.

صنعت الکترونیک آسیا و اقیانوسیه به دلیل تقاضای زیاد کشورهایی مانند هند و چین به سرعت رشد کرده است. چین به دلیل هزینه کم منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین سهم از بازار گرافن را به خود اختصاص داده است. با توجه به صنعتی شدن سریع و افزایش پتنت های کاربردی مبتنی بر گرافن در منطقه، انتظار می رود اکسید گرافن رشد بالایی را به ثبت برساند.

چین یکی از بزرگترین پایگاه های تولید لوازم الکترونیکی را دارد. این رقابت سختی را برای تولیدکنندگان بالادستی موجود مانند کره جنوبی، سنگاپور و تایوان ارائه می دهد. محصولات الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، تلویزیون های OLED و تبلت ها بالاترین نرخ رشد را در بخش لوازم الکترونیکی مصرفی بازار از نظر تقاضا دارند.

نیروی کار و سیاست های انعطاف پذیر این کشور، بازاری قوی و مطلوب برای تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی است.

image 90

بررسی اجمالی صنعت ورق گرافن

بازار جهانی و مصرف کنندگان گرافن جایی که بازیگران برتر اکثریت بازار مورد مطالعه را در اختیار دارند، ادغام شده است. برخی از بازیگران اصلی بازار عبارتند از:

  1. Global Graphene Group (US)
  2. NanoXplore Inc (Canada)
  3. Directa Plus S.P.A (Italy)
  4. Graphenea SA (Spain)
  5. Changzhou Sixth Element  Materials Technology Co. Ltd (China)
  6. Ningbo Morsh Technology Co., Ltd. (China

تجزیه و تحلیل منطقه ای گرافن

بازار جهانی برای مصرف کنندگان گرافن با تغییرات منطقه ای مشخص می شود، به طوری که مناطق مختلف نقاط قوت و ضعف خود را از نظر تولید و مصرف ورق گرافن دارند. برخی از مناطق کلیدی در بازار گرافن عبارت اند از:

آسیا و اقیانوسیه: آسیا و اقیانوسیه بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده گرافن است که توسط کشورهایی مانند چین، هند، کره جنوبی و ژاپن هدایت می شود. این منطقه با تعداد زیادی بازیکن، رقابت فشرده و هزینه های پایین تولید مشخص می شود.

اروپا: اروپا با حضور قوی در کشورهایی مانند بریتانیا، آلمان و سوئد، تولیدکننده بزرگ گرافن است. این منطقه دارای زیرساخت های تحقیقاتی و توسعه ای با تمرکز بر تولید با کیفیت بالا است.

آمریکای شمالی: آمریکای شمالی از مهمترین مصرف کنندگان گرافن است که به دلیل حضور قوی صنایع الکترونیک و انرژی هدایت می شود. این منطقه با سطوح بالای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و استفاده از روش های تولید پیشرفته مشخص می شود.

بقیه جهان: بقیه جهان شامل مناطقی مانند آمریکای جنوبی، خاورمیانه و آفریقا است که با تولید و مصرف محدود گرافن مشخص می شود. با این حال، روند رو به رشد سرمایه گذاری در توسعه صنعت گرافن در این مناطق وجود دارد.

هر منطقه فرصت‌ها و چالش‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و انتظار می‌رود پویایی منطقه‌ای بازار ورق گرافن در سال‌های آینده با ادامه رشد و بلوغ صنعت، تکامل یابد و مصرف کنندگان گرافن در دنیا افزایش چشم گیری داشته باشد.

منبع:

https://www.mordorintelligence.com/industry-reports/graphene-market

https://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/graphene-market-83933068.html#:~:text=Automotive%20%26%20transportation%2C%20aerospace%2C%20electronics%2C%20and%20military%20%26%20defence,the%20major%20application%20of%20graphene.

https://www.linkedin.com/pulse/investing-future-growth-potential-graphene-market-size-alex-jackson

مقالات مرتبط

کاربردهای گرافن در یک نگاه 12 سپتامبر 2023

کاربردهای گرافن در یک نگاه

در این بخش نگاه کلی به کاربردهای گرافن خواهیم داشت: گرافن گرافن ماده ای است که از کربن خالص تشکیل شده است و از گرافیت استخراج می شود. یکی از مهم ترین عناصر موجود در طبیعت است که در اشیاء...

سوالات پر تکرار بیشتر
معرفی گرافن در کتاب شیمی دوازدهم 3 سپتامبر 2023

معرفی گرافن در کتاب شیمی دوازدهم

اخیرا موضوع گرافن در کتاب شیمی دوازدهم نیز وارد شده است که برای نشان داده اهمیت بالای گرافن در دنیای صنعتی امروزی است و با هدف آشنایی دانش آموزان با این ماده شگفت آور و شکوفایی ایده هایی نو در...

سوالات پر تکرار بیشتر
 گرافن خوراکی چیست؟ 24 آگوست 2023

 گرافن خوراکی چیست؟

گرافن خوراکی را می توان با اصلاح خواص سطحی گرافن به منظور سازگاری با سیستم های بیولوژیکی تولید کرد. این شامل عملکرد گرافن با مولکول های خوراکی یا محصور کردن آن در مواد خوراکی است.

سوالات پر تکرار بیشتر

یک پاسخ به “ گرافن خوراکی چیست؟”

  1. […] بر این باورند که این تغییرات به تفاوت ضخامت توده های GO مربوط می شود. وقتی توده های GO تازه، فقط 4 تا 8 نانومتر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

© تمام حقوق برای irangraphene.com محفوظ است.
[elfsight_whatsapp_chat id="1"]