• فارسی
  • English
  • Türkçe

گرافن در صنعت رنگ سازی - ایران گرافن

گرافن در صنعت رنگ سازی

گرافن در صنعت رنگ سازی

یکی کاربرد گرافن در صنعت رنگ سازی ساخت رنگهای تیره و مات است. برای ساخت این نوع رنگ ها گرافن به عنوان یک پیگمنت جایگزینی برای رنگهای معمولی مورد استفاده قرار میگیرد.

جذب نور بالا

گرافن به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند جذب نور بسیار بالا باعث تیره شدن رنگ و افزایش مقاومت آن در برابر نور و حرارت شود.

مانع پوسیدگی و تغییر رنگ 

 همچنین گرافن به عنوان یک ماده جذب کننده ی نور و تابش فرابنفش نیز در صنعت رنگ سازی استفاده میشود. در این کاربرد گرافن به عنوان یک لایه نازک در سطح رنگ قرار میگیرد و با جذاب اشعه فرابنفش، مانع از پوسیدگی و تغییر رنگ محصول می شود.

مقاومت در برابر سایش

 رنگ های گرافنی ،بسیار مقاوم در برابر سایش است. این رنگ به طور قابل توجهی دوام و مقاومت بیشتری در برابر سایش نسبت به رنگ‌های سنتی دارد. برای استفاده در بتن، سیمان، فلز و آسفالت مانند پیاده‌روها،خیابان ها، راه پله‌ها، زمین‌های ورزشی و طیف وسیعی از حوزه‌های تجاری و صنعتی ایده‌آل است.

کاربرد گرافن در صنعت رنگ برای اتومبیل

آب گریزی

 رنگ هایی با درصد کمی ترکیب گرافن زاویه تماس بهتری را از خود نشان می‌دهد که بهترین خواص برای آبگریزی و تمیزی دارد. بنابراین، رنگ دیوار با ترکیب اکسید گرافن عملکرد پوشش بهتری و باز دهی بیشترخواهد داشت . می‌تواند با کاهش مصرف و نیاز به تمیز کردن کمتر، رنگ پایدارتری تولید شود. مطالعات علمی رئولوژی رنگ تغییر رنگ کمتر، پیری دیرتر، مقاومت در برابر نفوذپذیری بخار آب، مقاومت در برابر لکه، ترشح سورفکتانت و چسبندگی نیز برای ترکیب رنگ دارای اکسید گرافن نشان داده است.

الکساندر کروت، مدیرعامل گردوا گرافن می‌گوید: رنگ جدید مبتنی بر گرافن بسیار مقاوم در برابر سایش است و در طول عمر خود در مقایسه با رنگ‌های رایج به نگهداری و رنگ‌آمیزی کمتری نیاز دارد. بر اساس دستاوردهای عملکرد محصول جدید ما، واضح است که گرافن تأثیری دگرگون کننده صنعت رنگ خواهد  بود.

به طور کلی کاربرد گرافن در صنعت رنگ سازی به دلیل ویژگی های خاصی آن از جمله جذب نور و تابشهای فرابنفش ،قابلیت تقویت و بهبود خواص رنگها مانند خواص ضد سایشی ،ضد پوسیدگی و همچنین قابلیت تولید رنگ های تیره بسیار قابل توجه است.

منبع: https://doi.org/10.3390/coatings1211165

 

مقالات مرتبط

کاربرد گرافن در رزین 1 سپتامبر 2023

کاربرد گرافن در رزین

گرافن در رزین نیز کاربرد دارد و به عنوان تقویت کننده در برخی از انواع رزین ها استفاده می شود. به طور خاص، اغلب در رزین اپوکسی استفاده می شود. گرافن به دلیل اینکه فوق العاده قوی، سفت، سبک و...

کاربردهای گرافن بیشتر
کاربرد گرافن در گریس 26 آگوست 2023

کاربرد گرافن در گریس

خواص نانو شیت گرافن در گریس به شرح زیر می‌پردازد: گرافن به عنوان یک افزودنی جامد به خوبی در گریس روغنی پراکنده می شود و ضریب اصطکاک کمتر و سایش کمتری نسبت به گرافیت و مایعات یونی در تماس سطوح...

کاربردهای گرافن بیشتر
کاربرد گرافن در تولید برق 20 آگوست 2023

کاربرد گرافن در تولید برق

این تنها چند نمونه از نحوه استفاده از گرافن در تولید برق در کاربردهای مختلف است. با ادامه تحقیقات، احتمالا راه های نوآورانه تری برای استفاده از ویژگی های منحصر به فرد گرافن برای تولید برق پدیدار خواهد شد.

کاربردهای گرافن بیشتر

یک پاسخ به “کاربرد گرافن در تولید برق”

  1. […] و مهندسی زیستی برای بررسی بیشتر و باز کردن پتانسیل گرافن در تحقیقات ژنتیک و تاثیر آن بر سلامت انسان بسیار مهم […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

© تمام حقوق برای irangraphene.com محفوظ است.
[elfsight_whatsapp_chat id="1"]